Bio

Narodila jsem se v Brně. Hudba se velikým zázrakem stala mým přirozeným průvodcem už v dětství. Nejdříve mě fascinovala magie dětského pěveckého sboru a jeho umělecká pestrobarevnost, o mnoho let později pak působení ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš v Brně, který mi do života přinesl bezbřehou lásku k folkloru. Od té doby jsem prošla různými uskupeními, za zmínku stojí spolupráce s Tomášem Šenkyříkem a „mé“ snad první kapely Cymbelín (2008 – 2012). K Tomovi se pojí i hostování na krásném albu zhudebněné poezie I. M. Jirouse „i vši“, jenž natočili spolu s Tomášem Vtípilem a Tomášem Hradilem, se kterými jsme svého času vystupovali.

Od roku 2012 žiji v Praze a působím v kapelách Jablkoň a Půljablkoň: Němec a Puttnerová, dosud jsme natočili celkem pět alb (Sentimentální Němec, Vykolejená, Půljablkoň, Světelné léto, Dýchánek). Album Půljablkoň: Němec a Puttnerová získalo jednu nominaci na hudební ceny Anděl. Mezi další spolupráce patří hostování v brněnské experimentálně improvizační kapele Next Phase Pavla Zlámala. Od roku 2017 jsem členkou ansámblu Zvíře jménem Podzim. Během těchto hezkých let vznikla celkem dvě alba: Zvíře jménem Podzim a Září (album bylo nominováno na ceny Apollo a další dva Anděly získalo).

V roce 2020 jsem absolvovala VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka obor jazz. Ve volném čase se učím gregoriánskému chorálu, jenž je mi velikou inspirací po hudební i duchovní stránce.

Ještě před vypuknutím coronavirové přestávky jsem konečně založila vlastní ansámbl společně s Martinem Novákem a Petrem Uvirou, abychom sestavili repertoár z písní, které vznikaly posledních pět let. Písně snad vyjdou tento rok, pro mě, na dlouho očekávaném autorském albu.

Spolupráce: Domenico Sanna, Ondřej Galuška, Jakub Cermaque, Mirek Kemel, Petr Linhart, Tomáš Suchý a další.